gofair,Global Online Fair,GOFAIR video marketing,multi-language,Multilingual,auto-translation marketing China

 Macedonian  SXAE-107-11 Целосно автоматско синџирско печатење од тип 1 и
Име на производ:
Целосно автоматско синџирско печатење од тип 1 и 1 фолии за штанцување за шупливи предмети
Апликација:
за цилиндрични капи, кармини или ракави за пенкало,
печатење повеќебоен, без боја регистрација точка.
Карактеристики:
автоматски товарен појас;
автоматско пламенско лечење;
синџир пренос;
нема производ нема функција за печатење;
предводена УВ лекување систем, подолг живот, заштеда на енергија, електрични УВ систем не е задолжително;
PLC контрола и екран на допир;
автоматско растоварање;
безбедносно работење со CE стандард;
топла печат главата не е задолжително.
Параметри:
Брзина на печатење: 3000 парчиња / час,
Големина на печатење: Дијаметар на капакот 15-34мм, должина 25-60мм;
Дијаметар на шишенце 20-65 мм, должина 25-150 мм,
Компримиран воздушен притисок: 6-8 Бар,
ТНГ: 1,5 бари,
Димензија: L 2250 * W 1360 * H 2280 мм,
Моќност: AC 380V, 3-фаза, 50Hz / 60Hz
-------------------------------------------------- -------
загреан метал умре, боја фолија, холографска фолија, печат печатење, притиснете печати, фолија графички, познат бренд за пневматски компоненти и електрони компоненти.
корист: еколошки, нема хемиски отпад и отстранување отпад, издржливост, висока додадена вредност, рентабилна. во куќата R u0026 D плус алатки и производствени способности. прецизирање на стабилен ефикасен систем.
трајно префрлен на производот.патентиран механизам. универзална и универзална машини за печатење. Опционален ротационен или синџир модел систем. СОМОН DELTA PANISONIC SMC AIRTAC SCHNEIDER MITSUBISH главните компоненти
извоз за многу европски земји. лифт вчитување; сад хранење изборен, визуелни и оптички влакна регистар задолжително,
глава за печатење; мрежа рамка; ротација; контејнер нагоре / надолу; jigs, вратило со најдобра точност
безбедносен систем на безбедносната лизгачка врата, броење на системот опционално,

ShenZhen SX Automation Equipment Co., Ltd

Major Products: 

Fully Automatic Screen Printing/Hot Stamping Equipment

Fully Automatic Heat Transfer/ Pad Printing Machine  

Fully Automatic Assembly Line

Fully Automatic Leak Detection MechanismOffice Address: 

Room 716, Building 2, Vanke Xingchen Building, Xinqiao Street, Baoan District

Shenzhen, Guangdong Province, China. ZIP: 518125


Factory Address: 

Building A42, XinWei Fourth Industrial Zone, No 359 Jianggong 1st Road,

(XinZhuang Community), MaTian Street, Guangming District, ShenZhen City,

 GuangDong Province, China. ZIP: 518106

 

Contact: Lillian Zhang  (International Business Developer)

Tel0086-13357135557

Whatsapp: +86 13357135557

Wechat: foreverDforever

Email: lillian@sxautomatione.com

https://www.sxautomatione.com

Share in All Languages

My Other Articles