gofair,Global Online Fair,GOFAIR video marketing,multi-language,Multilingual,auto-translation marketing China 全球在线展会 YouTube多频道群控软件 外甩计划 谷歌系平台 谷歌系网站 Youtube多语种营销 谷歌系推广平台 以外商母语营销 主页 官网 外贸推广 外贸甩手掌柜计划 首页 网址 外贸营销 中国 中文客服 美国 展览 美国展览 海外 机械展 五金工业展 展位 境外展会 美国加州硅谷 会展 会员费 展会 全球三大外贸视频站 国际展会 全球 收费 国外会展 多语种 国外展会 海外展会 国际展览 境外 国际 国外 谷歌系三剑客 美国加利福尼亚州 美国加州圣何塞市 展览会 小语种 多语言 美国硅谷 美国加州

 Macedonian  SXAE-412 целосно автоматска ЦПУ 4 бои за екран за печатење (с


Име на производот: целосно автоматски ЦПУ 4 бои на екранот машини за печатење (серво машина)
Апликација:
мултифункционален, ротирачки, повеќебоен, за цилиндрични и овални предмети, винско стаклено шише, ликерско стаклено шише, стаклени тегли, стаклени цевки, чаши, чаши итн.
Карактеристики:
1. Автоматски систем за полнење, серво робот со повеќе оски.
2. Индексирање табела систем, најдобра точност.
3. Автоматски систем за печатење, сите серво управувани: глава за печатење, решетка, ротација, контејнер нагоре / надолу, сите управувани од серво мотори.
4. Сите jigs со индивидуално управувано серво мотор, за ротација.
5. Брза и лесна промена, од еден производ до друг. Прилагодете ги параметрите едноставно на екранот на допир.
6. LED UV лекување систем, подолг живот, заштеда на енергија.
7. Автоматско растоварање, серво робот.
8. Безбедно работење со CE.
Опции:
1. Главата може да се замени, топла печатна глава, повеќебоен печатење на екранот и топла печат заедно.
2. Систем за визија на камерата, за цилиндрични производи, без регистрациска точка, за да избега од линиската линија.
Параметри:
Брзина на печатење: 1800-2100 парчиња / час (приспособлив за различен облик и слика за печатење)
Печатен простор: Дијаметар 30-90мм, Висина 80-220мм
Компримиран воздушен притисок: 6-8 бар
Машина димензија: L 5400 * W 5000 * H 2400mm
Моќност: AC 380V, 3-фаза, 50Hz / 60Hz, 23Kw (конвенционален УВ), 5KW (LED UV)
-------------------------------------------------- ----------------------------------------
високи способности и перформанси, долгорочна издржливост, го зголемуваат времето на вашиот циклус,
намалување на трошоците за работна сила, рентабилно, CE стандард. препечатете ја сликата и графиката едноставно, едноставно работење, висококвалитетно прилагодување на целосно автоматско печатење на серво моторни системи на CNC 4 бои.
прилагодена целосно автоматска CNC 4-бојна опрема за печатење на серво мотор.
брзо менување, поефикасно производство,
нарачана целосно автоматско CNC двобоен печатење на серво систем за печатење Фабрика.
печатете речиси секаква подлога, добра адхезија и мастило за печатење,

SX Automation Equipment Co., Ltd

Major Products: 

Fully Automatic Disposable Plane and N95 Medical Mask Machine

Fully Automatic Screen Printing/Hot Stamping Equipment

Fully Automatic Heat Transfer/ Pad Printing Machine  

Fully Automatic Assembly Line

Fully Automatic Leak Detection Mechanism


Office Address: 

18C, Building 4, Area A, MingHao LiCheng, ShangXing South Road, XinQiao Street, Bao’An District, ShenZhen City, China.

Factory Address: 

No 379 ChangFeng Street, GuangMing New District, ShenZhen, GuangDong, China.


Contact: Lillian Zhang  (International Business Developer)

Tel 0086-13357135557

Whatsapp: +86 13357135557

Wechat: foreverDforever

Email: lillian@sxautomatione.com


Contact: Lisa (International Sales)

Email: lisa@sxautomatione.com

https://www.sxautomatione.comShare in All Languages

My Other Articles