gofair,Global Online Fair,GOFAIR video marketing,multi-language,Multilingual,auto-translation marketing China 全球在线展会 YouTube多频道群控软件 外甩计划 谷歌系平台 谷歌系网站 Youtube多语种营销 谷歌系推广平台 以外商母语营销 主页 官网 外贸推广 外贸甩手掌柜计划 首页 网址 外贸营销 中国 中文客服 美国 展览 美国展览 海外 机械展 五金工业展 展位 境外展会 美国加州硅谷 会展 会员费 展会 全球三大外贸视频站 国际展会 全球 收费 国外会展 多语种 国外展会 海外展会 国际展览 境外 国际 国外 谷歌系三剑客 美国加利福尼亚州 美国加州圣何塞市 展览会 小语种 多语言 美国硅谷 美国加州

 Macedonian  SXAE-280 неповрзан комплетно автоматско автоматско печатењ
Име на производот: целосно автоматско печатење на сито печатење и врели машини
Апликација:
екран печатење и топла печат сликата и графички на цилиндрични предмети, стакло или пластика. стаклено шише од вино, стаклено шише со пијалак, стаклено шише со пијалок, стаклени цевки, други стаклени и пластични садови.
Карактеристики:
1.механички синџир стил за пренос на шишиња. Едноставна структура, лесна работа, ниско одржување, точен регистар, висока автоматизација, брзо печатење.
2. Механички регистар или регистар на визуелни марки. Боја до боја точноста на регистерот.
3. PLC и екран на допир, со видови на систем за следење, машината работи стабилна, безбедна, со голема брзина.
4. Опремени со функции:
Автоматско хоризонтално полнење и растоварање;
Автоматско ротирање за шишиња;
Антистатичен уред за прашина;
Автоматско пламенско лечење;
Автоматски пред регистер и главен регистар;
Нема статија нема печатење;
УВ или ЛЕД УВ лекување систем.
5. Факултативна топла печат или лак.
6. Марка на главните делови се Тајван, Франција, Германија, САД и Јапонија, со добар квалитет.
7. Безбедно работење со CE
Параметри:
Брзина на печатење: 1200 парчиња / час (прилагодливо за различна форма и слика за печатење)
Печатен простор: Дијаметар 30-90мм, Висина 80-220мм
Компримиран воздушен притисок: 6-8 бар
Машина димензија: L 3400 * W 1200 * H 2200mm
Моќност: AC 380V, 3-Phase, 50Hz / 60Hz, 6Kw (нормален UV), 3Kw (LED UV)
-------------------------------------------------- -------------------------
истражување и развој целосно автоматски фолија печат машина производителот.
бункер; лифт вчитување; сад хранење изборен, визуелни и оптички влакна регистар задолжително,
глава за печатење; мрежа рамка; ротација; контејнер нагоре / надолу; jigs, вратило со најдобра точност
безбедносен систем за безбедност лизгање врата, броење систем опционално, R u0026 D целосно автоматизација на екран за печатење опрема.
карусели / транспортер единица брзо, брзо премин, поефикасно производство, добар квалитет прилагодени целосно автоматски синџир тип на екран за печатење и втиснување опрема фабрика.

SX Automation Equipment Co., Ltd

Major Products: 

Fully Automatic Disposable Plane and N95 Medical Mask Machine

Fully Automatic Screen Printing/Hot Stamping Equipment

Fully Automatic Heat Transfer/ Pad Printing Machine  

Fully Automatic Assembly Line

Fully Automatic Leak Detection Mechanism


Office Address: 

18C, Building 4, Area A, MingHao LiCheng, ShangXing South Road, XinQiao Street, Bao’An District, ShenZhen City, China.

Factory Address: 

No 379 ChangFeng Street, GuangMing New District, ShenZhen, GuangDong, China.


Contact: Lillian Zhang  (International Business Developer)

Tel 0086-13357135557

Whatsapp: +86 13357135557

Wechat: foreverDforever

Email: lillian@sxautomatione.com


Contact: Lisa (International Sales)

Email: lisa@sxautomatione.com

https://www.sxautomatione.comShare in All Languages

My Other Articles