gofair,Global Online Fair,GOFAIR video marketing,multi-language,Multilingual,auto-translation marketing China 全球在线展会 YouTube多频道群控软件 外甩计划 谷歌系平台 谷歌系网站 Youtube多语种营销 谷歌系推广平台 以外商母语营销 主页 官网 外贸推广 外贸甩手掌柜计划 首页 网址 外贸营销 中国 中文客服 美国 展览 美国展览 海外 机械展 五金工业展 展位 境外展会 美国加州硅谷 会展 会员费 展会 全球三大外贸视频站 国际展会 全球 收费 国外会展 多语种 国外展会 海外展会 国际展览 境外 国际 国外 谷歌系三剑客 美国加利福尼亚州 美国加州圣何塞市 展览会 小语种 多语言 美国硅谷 美国加州

 Albanian  Lagështia e Temperaturës së Fabrikës Tregtarët me shumicë të përdorura


Lagështia e Temperaturës së Fabrikës Tregtarët me shumicë të përdorura

Ekrani i testimit mjedisor është për modulet PV (panelet diellore) ciklin termik, ciklin e ngrirjes së lagështirës dhe testin e ngrohjes me lagështi RH, për të provuar nëse modulet PV mund të përballojnë temperaturë të lartë me lagështi dhe temperaturë të ulët, për të testuar lodhjen dhe dështimin termik pas ndryshimeve të përsëritura të temperaturës , për të konfirmuar modulet PV të stresit termik të gjeneruara në kushtet e lagështisë së lartë dhe aftësinë e rezistencës afatgjatë ndaj depërtimit të lagështisë. Kjo dhomë testimi përdoret gjerësisht në testimin e paneleve diellore.

Modele të ndryshme ju lejojnë të zgjidhni madhësinë, konfigurimin dhe performancën që i përshtaten shumë llojeve të paneleve diellore për metodat IEC, UL test.

XiAn LIB Environmental Simulation Industry

Website: https://www.lib-industry.com

Email: info@lib-industry.com

Telphone: +86 (0)29 68918976 

Whatsapp/Wechat: +86 187 0087 5368 

Skype: Serena_libShare in All Languages

My Other Articles