gofair,Global Online Fair,GOFAIR video marketing,multi-language,Multilingual,auto-translation marketing China 全球在线展会 YouTube多频道群控软件 外甩计划 谷歌系平台 谷歌系网站 Youtube多语种营销 谷歌系推广平台 以外商母语营销 主页 官网 外贸推广 外贸甩手掌柜计划 首页 网址 外贸营销 中国 中文客服 美国 展览 美国展览 海外 机械展 五金工业展 展位 境外展会 美国加州硅谷 会展 会员费 展会 全球三大外贸视频站 国际展会 全球 收费 国外会展 多语种 国外展会 海外展会 国际展览 境外 国际 国外 谷歌系三剑客 美国加利福尼亚州 美国加州圣何塞市 展览会 小语种 多语言 美国硅谷 美国加州

 Macedonian  Двоен глава Митре Видов
Двоен глава Митре виде за профил од алуминиум
CNC пила за сечење со двојна глава
Алуминиумска машина за сечење врати од прозорецот
1.Оваа машина со двојна глава ја усвои CNC технологијата на Сименс, автоматски може да заврши со сечење на различна големина на профилот на алуминиум.
2. Правото хранење на глава усвојува движење со голема спирална топка со завртки, со голема точност и стабилност.
3. Оваа машина може да внесе серија на податоци за должина на оптимизација за да постигне континуирано сечење.
4.Мачното тело користи двоен слој подобрена решетка, машина со глава што се движи и сечилото со пила за хранење на сите усвојува линеарно водечки шини, со голема прецизност при движење се осигурува висока висока точност на делови за сечење.
5. Систем за лежиште е усвоен во увезениот систем за хранење, што е со голема прецизност и добра стабилност
6. Специјализираната вретенка со висока прецизност обезбедува стабилно движење на сечилото на пила и голема точност на обработка.
7. Хидрауличен цилиндар за амортизација постигне хранење стабилно регулирање на брзината, пила непречено сечење, оригинално увезена карбид пила сечило со голема прецизна обработка и издржливост.
8. Може да се намали од кој било агол.
9. Автоматско заштитно капаче
10. На работната површина има автоматско собирање на автопат, кој е лесен за чистење на машината.Contact :


Contact Person : Steve Song

Mobile Number : +86 18653161193

Whatsapp /WeChat :+86 18653161193

E-mail: steve@sinonmachine.com

            info@sinonmachine.com

Website : www.sinonmachine.comContacto :


Persona de contacto: Steve Song

Número de móvil: +86 18653161193

Whatsapp / WeChat: +86 18653161193

Correo electrónico: steve@sinonmachine.com

             info@sinonmachine.com

Sitio web: www.sinonmachine.comShare in All Languages

My Other Articles